ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Dwa wypadki drogowe na autostradzie A4

W dniu 6 marca 2022 r. około godziny 03:50 na Autostradzie A4 w okolicy miejscowości Rzezawa doszło do wypadku jednego samochodu osobowego.

Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. W pojeździe podróżowało łącznie cztery osoby wszyscy to obywatele Ukrainy, jedna osoba została poszkodowana, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana została przebadana i pozostała na miejscu zdarzenia. Po przeprowadzenia wywiadu z osobami podróżującymi wynikło, że wszystkie osoby to uchodźcy z Ukrainy, którzy potrzebują pomocy w organizacji dalszej podróży. Wraz z Policją i w porozumieniu z Powiatowy Centrum Zarządzania Kryzysowego przewieziono pojazdem SLKw Ford z tut. Komendy wszystkie osoby do zorganizowanego noclegu na terenie miasta Bochni.

W działaniach ratowniczych brały udział: trzy zastępy z JRG Bochnia, dwa zastęp z JRG Brzesko, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Drugie zdarzenia miało miejsce również 6 marca 2022 r. około godziny 11:27 na Autostradzie A4 w okolicy miejscowości Proszówki.

W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe w którym pojazd marki Volkswagen uderzył w tył samochodu marki Peugeot. W jednym z pojazdów podróżowały dwie kobiety obywatelki Ukrainy, a w drugim pojeździe kobieta i mężczyzna obywatele Niemiec. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i zabrana do Szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Ruch na drodze w kierunku Rzeszowa był całkowicie zablokowany. W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zastępy z JRG Bochnia, dwa zastęp z OSP Stanisławice, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Służba Autostradowa. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni

Foto. archiwum KP PSP w Bochni

Podobne artykuły

Back to top button