ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Dwie „czołówki” w odstępie kilkudziesięciu minut

Dwa zderzenia czołowe miały miejsce w piękne, słoneczne popołudnie na drogach regionu tarnowskiego, do tego potrącenie pieszej na pasach. W trzech wypadach do szpitali trafiło siedem osób.

Wczoraj (10.10) na drodze powiatowej w Burzynie oraz wojewódzkiej w Niwce miały miejsce bardzo niebezpieczne zderzenie czołowe z udziałem samochodów osobowych. Oba miały miejsce około godziny 14.00 przy słonecznej pogodzie, suchej nawierzchni, doskonałej widoczności.

W Burzynie kierujący leksusem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ford. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy oraz zespoły ratunkowe, które transportowały rannych do okolicznych szpitali. Do szpitali trafiło w sumie 4 osoby. Okazało się, że jeden z uczestników ma złamaną nogę, natomiast pozostali po badaniach mogli opuścić placówki szpitalne. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadku zebrali ślady oraz przeprowadzili rozmowy ze świadkami tego zderzenia. Zebrany materiał posłuży do przeprowadzenia postępowania przygotowawczego i wskaże osoby odpowiedzialne za jego powstanie.

Niemal w tym samym czasie na północnym wschodzie powiatu w Niwce, miało miejsce podobne zdarzenie. Na drodze wojewódzkiej 975 kierujący fiatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszającym się audi. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, które udzielały poszkodowanym pierwszej pomocy oraz przetransportowały rannych do szpitala. Okazało się, że obaj kierowcy nie wymagają hospitalizacji i po badaniach mogli wrócić do odmów. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierowca fiata na chwilę stracił kontrolę na prowadzonym pojazdem, ponieważ skupił się na rzeczach, w pojedzie, co spowodowało, że zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą audi.

Trzecie zdarzenie drogowe miało miejsce w Tarnowie na oznakowanym, sterowanym sygnalizacja świetlna przejściu dla pieszych w rejonie sądu. Na zielonym świetle przez przejście przechodziła 84-letnia kobieta w kierunku sądu. Ulicą Dąbrowskiego jechał 48-letni kierowca volvo i skręcał w prawo, przecinając przejście dla pieszych, potrącił kobietę, która upadła na jezdnię. Z uwagi na to, że straciła ona orientację, została przetransportowana do szpitala. Z uwagi na okoliczności wypadku policjanci zdecydowali na elektroniczne zatrzymanie prawa jazdy.

Uczestnicy opisanych zdarzeń byli trzeźwi, ich pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu celem przeprowadzenia oględzin. Wszystkie te wypadki będą analizowane przez specjalistów z zakresu ruchu drogowego tarnowskiej komendy.

Pomimo słonecznej aury na drogach odnotowaliśmy bardzo groźne wypadki. Stąd apel tarnowskich policjantów o skupienie uwagi na drodze i obserwację otoczenia, tak aby nie dochodziło do podobnych zdarzeń drogowych.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button