ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Ponad tysiąc operacji w ciągu roku

Ponad tysiąc operacji ortopedycznych wykonali lekarze z bocheńskiego szpitala od chwili uruchomienia w kwietniu ub. roku odrębnego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Najwięcej wśród tych zabiegów jest  artroskopii stawu kolanowego, barkowego i skokowego — wylicza lek. med. Mateusz Job, który kieruje oddziałem.

Co jeszcze? Częstym zabiegiem wykonywanym przez ortopedów z bocheńskiego szpitala jest osteotomia stawu kolanowego. Jest to zabieg wykonywany pacjentom, którzy mają deformację szpotawą lub koślawą kolana. Wielu z nich uprawia amatorsko sport i ciągle chce to robić, a ból kolana na to nie pozwala.

Operacja ta ratuje kończynę przed endoprotezą. Jeszcze do niedawna osoby, które skarżyły się na tego typu dolegliwości były skazywane na endoprotezę, teraz  możemy zaproponować im dużo mniej inwazyjny zabieg czyli osteotomię, który  można wykonać praktycznie w każdym wieku — dodaje lek. med. Mateusz Job

Ortopedzi  wykonują też zabiegi artroskopii kolan, rekonstrukcji więzadeł, artroskopii barków z rekonstrukcja stożka rotatorów, korekty deformacji stopy, chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, ale także tzw. „urazówkę” czyli zespolenia złamań kończyny górnej i dolnej.

sp

Fot. SPZOZ Bochnia

Podobne artykuły

Back to top button