ADV
Wiadomości
Trending

Brzescy policjanci i pracownicy oddali krew

Na terenie brzeskiej komendy została przeprowadzona zbiórka krwi w ramach akcji „104 litry krwi na 104 rocznicę powstania Policji”.

Wczoraj, 12 czerwca br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pojawił się mobilny punkt do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do oddania krwi zarejestrowało się 26 chętnych, z czego 24 oddało krew. Łącznie zebrano 10 800 ml krwi. W akcji udział wzięli też policjanci i pracownicy brzeskiej jednostki, jak i sąsiednich komend.

Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim, którzy tak chętnie dzielą się jedynym w swoim rodzaju darem. Krew każdego dnia ratuje życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach. Akcja „104 litry krwi na 104 rocznicę powstania Policji” potrwa do końca lipca br. W przypadku oddawania krwi indywidualnie w RCKiK lub oddziałach terenowych, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „104 litry krwi na 104 rocznicę powstania Policji” lub podać nr akcji – M243.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button