ADV
Wiadomości

Wizyta Poseł RP Józefy Szczurek-Żelazko w Gminie Dębno

W czwartek 18 lutego 2021 r. na zaproszenie Wiesława Kozłowskiego Wójta Gminy Dębno, przybyła z wizytą Józefa Szczurek-Żelazko Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Celem głównym spotkania było omówienie zrealizowanej przez włodarza gminy inwestycji dotyczącej budowy hali widowiskowo-sportowej znajdującej się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie.

15 października 2018 roku uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu, a zaledwie 2 lata później, 2 listopada 2020 r. halę oddano do użytku.

Inwestycja obejmowała budowę pełnowymiarowego obiektu sportowego wraz z salami dydaktycznymi. Arenę główną stanowi boisko sportowe z płytą o wym. 45,30 m x 24,83 m. Wysokość hali wynosi 11,85 m, co umożliwia rozgrywanie meczów w piłkę siatkową nawet o charakterze międzynarodowym. Ściany oraz sufit hali zostały wyłożone specjalnymi płytami akustycznymi. Powierzchnia boiska wykonana jest z wysokiej klasy wykładziny sportowej na drewnianej konstrukcji mechanicznie wentylowanej. Obiekt wyposażony jest we wszystkie instalacje wspomagające (elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna), tablicę wyników oraz wysokiej jakości nagłośnienie. Płyta boiska przystosowana jest do uprawiania takich dyscyplin sportowych jak: halowa piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, skok wzwyż, gimnastyka, karate, judo, fitness, tenis, badminton i inne. Oprócz tego, dzięki zamontowaniu do konstrukcji dachowej dwóch kotar dzielących boisko na trzy części, na hali można równocześnie prowadzić rozgrywki i zajęcia na trzech równoległych boiskach. Na parterze znajdują się: szatnia oraz sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników, pomieszczenie obsługi dźwiękowej, magazyny na sprzęt sportowy oraz platforma przystosowana do transportu osób niepełnosprawnych. Z parteru na piętro prowadzą dwie oddzielne klatki schodowe. Na piętrze mieszczą się wejścia na trybuny dla publiczności, gdzie znajdują się miejsca siedzące. Na tym poziomie ulokowano również: sanitariaty dla publiczności, szatnie z sanitariatami i natryskami dla zawodników oraz pokoje dla trenerów i sędziów.

Łączny koszt inwestycji to ok. 13 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych Gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu, Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz z PFRON, przy czym warto zaznaczyć, że 4 mln zostało pozyskane, dzięki Pani Poseł Józefie Szczurek-Żelazko – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

W trakcie spotkania omawiano również kwestie gospodarcze, możliwości pozyskiwania środków m.in. w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz nowych naborach i możliwościach składania wniosków.

ug

Podobne artykuły

Back to top button