Wiadomości

59 osób zakażonych w Powiecie Brzeskim, 102 w Powiecie Bocheńskim / 20 kwietnia 2020 r.

Liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie brzeskim zbliża się już do 60, a w Powiecie Bocheńskim przekroczyła 100. W poniedziałek 20 kwietnia 2020 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna oraz Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformowały o kolejnych czterech osobach zakażonych koronawirusem w Powiecie Bocheńskim (co daje łącznie aż 102 osoby zakażone), natomiast w Powiecie Brzeskim sytuacja od dwóch dni jest bez zmian. Na dzień  dzisiejszy potwierdzono zakażenie łącznie u 59 osób. Wśród wszystkich gmin wchodzących w skład Powiatu Brzeskiego jak na razie tylko Gmina Czchów może pochwalić się brakiem potwierdzonych zakażeń koronawirusem. 

W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o pierwszych ozdrowieńcach z Powiatu Brzeskiego oraz Powiatu Bocheńskiego. W Powiecie bocheńskim są to 3 osoby,  a w Powiecie Brzeskim 2 osoby (1 osoba z Gminy Brzesko oraz 1 osoba z Gminy Szczurowa).  Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 20 kwietnia 2020 r. <==

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach (niedziela): 759 (poprzednia doba (sobota) – 853 badań).

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 20.04.2020 g. 8:00

Liczba tzw. ozdrowieńców: 2
W kwarantannie domowej: 574 osób
Osoby z wynikiem dodatnim: 59 osób, w tym 16 osób hospitalizowanych, 2 osoby wyleczone, 1 zgon z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19 w tym:

– gmina Brzesko: 30 (6 mężczyzn oraz 4 kobiety w hospitalizacji, 6 mężczyzn i 11 kobiet w izolacji domowej, 1 kobieta wyleczona,1 kobieta – zgon z powodu COVID-19, 1 kobieta – zgon z innych przyczyn niż COVID-19)
– gmina Szczurowa: 3 (1 kobieta w hospitalizacji, 1 mężczyzna w izolatorium, 1 kobieta wyleczona)
– gmina Dębno: 7 (5 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej)
– gmina Borzęcin: 8 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19,1 kobieta i 1 mężczyzna w hospitalizacji, 4 kobiety oraz 1 mężczyzna w izolacji domowej)
– gmina Gnojnik: 8 (2 mężczyzn w hospitalizacji, 6 kobiet w izolacji domowej)
– gmina Iwkowa: 3 (1 mężczyzna w izolacji, 1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany).

 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 9593 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 380 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 679 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 19 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała informacje  o w sumie 76 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

 

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast