Wiadomości

Brzesko i Borzęcin / Po godz. 23.30 gminy wyłączą oświetlenie uliczne

Władze kolejnych gmin podejmują decyzje o wyłączaniu oświetlenia ulicznego w godzinach późnonocnych. Jako pierwsze w Powiecie Brzeskim poinformowały o tym samorządy Gmin Borzęcin oraz Brzesko.

Decyzja jest podyktowana oszczędnościami w gminnym budżecie oraz ma związek ze spadkiem przemieszczania się mieszkańców z powodu trwającej epidemii. Najważniejszą przyczyną jest jednak spodziewany spadek dochodów gmin z tytułu podatków lokalnych oraz udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Gmina Brzesko poinformowała w piątek 17 kwietnia o zamiarze wprowadzenia ograniczenia w pracy oświetlenia ulicznego w ciągu najbliższych dni. Dokładny termin zostanie podany w oddzielnym komunikacie. 

Natomiast Urząd Gminy Borzęcin wprowadził ograniczenie w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego od 17 kwietnia, aż do odwołania. Oświetlenie będzie funkcjonować wg następujących zasad: włączenie lamp – 20 minut po zachodzie słońca, wyłączenie – godz. 23:30.

Częściowe wyłączenie oświetlenia ulicznego, które nie jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach w warunkach ograniczeń w przemieszczaniu się spowoduje realne oszczędności w wydatkach bieżących.

Na podobne ograniczenia zdecydowały się w ostatnim czasie Urzędy Miejskie w Krakowie oraz Tarnowie.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast