Wiadomości

Gmina Borzęcin w Finale Plebiscytu na Najpiękniejszą Gminę Wiejską Małopolski

W I Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski w kategorii Najpiękniejsza Gmina Wiejska powiatu brzeskiego została gmina Borzęcin, natomiast Najpiękniejszą Gminą Wiejską powiatu bocheńskiego została gmina Łapanów. Na podium znalazła się także gmina Żegocina.

Celem Plebiscytu na Najpiękniejszą Gminę Małopolski jest docenienie niezwykłych zakątków, jakie znajdują się w województwie małopolskim. Organizatorzy podzielili całą Małopolskę na osiem regionów, dzięki czemu w każdym tygodniu (rozpoczynając od 4 maja) czytelnicy mogli wybierać dwie gminy z każdego regionu, które awansowały do ścisłego finału.

W pierwszym etapie konkursu Najpiękniejsza Gmina Wiejska Małopolski w Regionie nr 5 obejmującym powiaty bocheński oraz brzeski internauci mogli głosować na następujące gminy: Bochnia, Borzęcin, Dębno, Drwinia, Gnojnik, Iwkowa, Lipnica Murowana, Łapanów, Rzezawa, Szczurowa, Trzciana oraz Żegocina.

Borzęcin oraz Łapanów uzupełniły grono gmin, które mogą się cieszyć awansem do Wielkiego Finału, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 12 lipca.

– Dziękuję Wszystkim, którzy oddali swój głos na Gminę Borzęcin w I Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski, w kategorii Najpiękniejsza Gmina Wiejska. W zakończonym głosowaniu, dzięki Wam wywalczyliśmy I miejsce zdobywając 1 356 głosów – podziękował na swoim profilu Janusz Kwaśniak wójt Gminy Borzęcin.


IB / Janusz Kwaśniak

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast