ADV
Powiat TarnowskiWiadomościWideo

Kampania wyborcza. Krzysztof Bosak w Tarnowie / 11 czerwca 2020 r. / zdjęcia

W czwartek 11 czerwca 2020 r. o godz. 16.30 na Placu Sobieskiego w Tarnowie odbyło się spotkanie wyborcze kandydata na Prezydenta RP Krzysztofa Bosaka z mieszkańcami Tarnowa. Pomimo nie najlepszej, deszczowej pogody na spotkanie z liderem Konfederacji przyszła kilkusetosobowa grupa jego zwolenników.

Podczas przemówienia Krzysztofowi Bosakowi towarzyszyli posłowie Konfederacji: Grzegorz Braun oraz  Konrad Berkowicz, a także Czesław Kwaśniak – lokalny przedstawiciel Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

W trakcie wiecu wyborczego Krzysztof Bosak odniósł się do postulatów podpisanej 10 czerwca przez Prezydenta Andrzeja Dudę deklaracji „Karta rodziny”. W jego ocenie Prezydent powtarza gest sformułowany wcześniej przez konserwatywne organizacje pozarządowe i przez samą Konfederację. Przypomniał, że bardzo podobne założenia ma bowiem Karta Polskiej Rodziny, zaprezentowana przez to ugrupowanie podczas ubiegłorocznej kampanii do europarlamentu.

Wśród jej postulatów wymienił m.in. prawo do wychowywania dziecka przez rodziców zgodnie z własnymi przekonaniami i ochronę dzieci poprzez zaostrzenie kar dla osób ukrywających pedofilię. Ubiegłoroczny dokument przewiduje też odrzucenie pomysłu na instytucjonalizację małżeństw lub związków osób homoseksualnych, brak finansowania organizacji LGBT, a także wycofanie się z tzw. konwencji stambulskiej, której celem jest zapobieganie i zwalczenie przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Podczas spotkania Krzysztofa Bosaka z mieszkańcami Tarnowa nie zabrakło również okazji do wspólnych zdjęć i rozmów o polityce.

Tarnowianom w ostatni weekend nie brakowało emocji wyborczych – pisaliśmy o tym w artykułach:

W sobotę 6 czerwca kandydat PSL na Prezydenta RP Władysław Kosiniak-Kamysz zorganizował konwencję wyborczą w tarnowskim Amfiteatrze.

Tarnów. Konwencja Wyborcza Władysława Kosiniaka-Kamysza / 6 czerwca 2020 r. <==

Z kolei w niedzielę 7 czerwca 2020 r. na Placu Kazimierza Wielkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie wyborcze kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Tarnowa.

Tarnów. Wizyta kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego / 7 czerwca 2020 r <==


Foto Maciej Mazur
IB

Zdjęcia

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button