ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Tarnów. Konwencja Wyborcza Władysława Kosiniaka-Kamysza / 6 czerwca 2020 r.

W sobotę, 6 czerwca Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami regionu tarnowskiego. Konwencja kandydata Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz’15 na prezydenta została zorganizowana w tarnowskim amfiteatrze.

Lider ludowców, swoją kampanię do wyborów prezydenckich które odbędą się 28 czerwca zainaugurował w Tarnowie. Wybór Tarnowa na miejsce konwencji wyborczej nie był przypadkowy. To kolebka polskiego ruchu ludowego – z pobliskich Wierzchosławic pochodził Wincenty Witos, trzykrotny premier Polski oraz wieloletni lider ruchu ludowego. Z ziemi tarnowskiej wywodzi się też rodzina Władysława Kosiniaka Kamysza.

– W te trzy tygodnie musimy udowodnić i pokazać, że jesteśmy warci tego, żeby być następcami Witosa, Rataja, Mikołajczyka. Jesteśmy warci tego, żeby być następcami (kard. Stefana) Wyszyńskiego i Jana Pawła II, ze jesteśmy warci tego, żeby być następcami bezimiennych, którzy w słusznej sprawie oddawali zdrowie, życie – to wszystko, co łączy Polaków, co stanowi o naszej tożsamości i naszej przyszłości. Ta droga wymaga odpowiedzialności i dokonania dobrego wyboru” – mówił kandydat PSL na Prezydenta RP.

W trakcie swojego przemówienia zadeklarował, że jako prezydent Polski będzie współpracował z każdym. Zapowiedział również walkę z kryzysami: zdrowotnym, gospodarczym i ustrojowym.

Żona kandydata – Paulina Kosiniak-Kamysz, która była obecna w trakcie konwencji w swoim wystąpieniu zadeklarowała, że „wspiera całym swoim sercem, tak jak w prawdziwej rodzinie żona wspiera swojego męża, a innym razem mąż pomaga swojej żonie”.

W konwencji wzięli udział działacze ludowi oraz samorządowi z regionu tarnowskiego.


foto Maciej Mazur
IB

VIDEO

 

ZDJĘCIA

Podobne artykuły

Back to top button