ADV
Wiadomości

Tatry na wyciągnięcie ręki – niezwykłe ujęcia z Porąbki Uszewskiej / zdjęcia

W sobotnie popołudnie 6 czerwca 2020 r. na profilu facebookowym Informatora Brzeskiego udostępniliśmy galerię zdjęć Andrzeja Turleja z Jadownik. Skala popularności zaskoczyła nas – w ciągu kilku godzin galeria zyskała aż 389 polubień!

Co było w niej takiego niezwykłego, że spotkało się z takim zainteresowaniem ze strony naszych czytelników?

W galerii zdjęć wykonanych w Porąbce Uszewskiej na tzw. Górze Godów widać przepiękne, ośnieżone szczyty Tatr oddalonych o około 90-100 km!

Jak się okazuje – by zobaczyć Tatry wcale nie trzeba jechać na Podhale – wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce. Oprócz wspomnianego miejsca w Porąbce Uszewskiej – tzw. Góra Godów (droga do Łysej Góry, tuż przed lasem), wiele osób wskazuje takie lokalizacje jak np. Jaworsko koło kościoła, a także Górka, w kierunku Szczurowej.

W sobotę dalekim obserwacjom sprzyjała dodatkowo pogoda i bardzo przejrzyste powietrze, jakim możemy się cieszyć od kilku miesięcy.

– Fotografią amatorsko pasjonuję się od lat 80-tych. Oczywiście w tamtych latach to była fotografia analogowa, czarno-biała, następnie fascynacja slajdami, już kolorowymi, później negatywy kolorowe i obróbka w ciemni odbitek kolorowych. Gdzieś około roku 2000 początek ery cyfrowej. Używałem kilku kompaktowych aparatów cyfrowych. Obecnie używam lustrzanki cyfrowej Pentax KP i kilku obiektywów. Dzisiejsze zdjęcia Tatr zrobiłem Pentaxem KP i obiektywem Pentax 55-300 PLM na ogniskowej 300 mm z filtrem polaryzacyjnym – mówi Andrzej Turlej.

Jeżeli ktoś z naszych czytelników ma niezwykłą pasję, ciekawe zdjęcia i chce się nimi podzielić – prosimy o kontakt na naszą skrzynkę redakcyjną lub za pośrednictwem Facebooka.


foto Andrzej Turlej
IB

Podobne artykuły

Back to top button