Wiadomości

Koronawirus / Od miesiąca brak zarażeń w Powiecie Brzeskim. Duże przyrosty w skali kraju.

Dokładnie miesiąc temu (6 maja 2020 r.) służby sanitarno-epidemiologiczne poinformowały o ostatnim nowym zakażeniu w Powiecie Brzeskim. Jak do tej pory ten wynik utrzymuje się na niezmienionym poziomie. Równocześnie liczba aktywnych zakażeń spadła w Powiecie Brzeskim do zaledwie 3 osób!

W sobotę 6 czerwca w całej Polsce odnotowano 576 nowych przypadków zakażenia – to największa dzienna liczba nowych przypadków w Polsce od momentu pojawienia się pierwszego potwierdzonego zakażenia w naszym kraju. Główną przyczyną tego wzrostu jest masowe zakażenie w Kopalni Węgla Zofiówka, gdzie tylko dzisiaj zdiagnozowano aż 346 zakażeń.

Pomimo względnego spokoju w naszym regionie sytuacja może zmienić się dynamicznie – w Powiecie Bocheńskim księża z parafii w Królówce zostali objęci kwarantanną, a w klasztorze redemptorystów w Tuchowie są potwierdzone pierwsze zakażenia wśród zakonników.

Liczba zakażonych koronawirusem na dzień dzisiejszy w Powiecie Bocheńskim wynosi 144 (bez zmian od 14 maja) – z tej grupy 5 osób zmarło, 129 ozdrowiało, a 10 jest nadal chorych. Z kolei w Powiecie Brzeskim od 6 maja liczba zakażonych jest bez zmian – i wynosi 68 osób, z tej grupy 4 osoby zmarły, 61 ozdrowiało, a tylko 3 są nadal chore. Przy czym te osoby nie są hospitalizowane, a przebywają w izolacji domowej.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 6 czerwca 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 6 czerwca na terenie Polski stwierdzono 25 986 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1153 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 1327 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 40 osób.

Kwarantanna

W powiecie Brzeskim ponownie zmieniła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 53 osoby.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarły. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

W Powiecie Bocheńskim mamy pięć ofiar śmiertelnych. W tym w statystykach dziennych Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem, których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 944 osób. W Powiecie bocheńskim jest to 129 osób,  a w Powiecie Brzeskim 61 osób. Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 498 (poprzednia doba: 1 255).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 6.06.2020 g. 8:00

– liczba tzw. ozdrowieńców: 61
– w kwarantannie: 53 osób
– osoby z wynikiem dodatnim: 68 osób, w tym 3 osób w izolacji domowej, 0 osób hospitalizowanych, 61 osób wyleczonych, 2 zgony z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.

Gmina Brzesko – 30
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 8
Gmina Iwkowa – 7

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close