WiadomościWideo

Brzesko. Budowa II etapu drogi gminnej na Pomianowskim Stoku

Przed ponad 20 laty tereny na Pomianowskim Stoku zostały zakupione przez Gminę Brzesko z przeznaczeniem pod jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe oraz usługi i handel. Grunty te kiedyś stanowiły własność Akademii Rolniczej w Krakowie, a na kilkudziesięcio hektarowej działce pasły się krowy. Dzisiaj to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Brzesku – dobrze skomunikowane tereny z systematycznie rozbudowywaną infrastruktura cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców z branży deweloperskiej. To tutaj właśnie powstają kolejne domy w zabudowie jednorodzinnej i szeregowej.

Okolica zyska ponownie dzięki budowie kolejnego odcinka drogi na osiedlu Pomianowski Stok, co w szczególności zwiększy dostępność do leżących tam działek budowlanych.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje: roboty przygotowawcze (roboty pomiarowe, wytyczenie, usunięcie warstwy humusu), roboty ziemne, budowę chodników, budowę zatok parkingowych, budowę kanalizacji opadowej, budowę dróg asfaltowych, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.

Realizacja i westycji umożliwi budowę alternatywnej drogi dojazdowej do Szpitala Powiatowego w Brzesku. 

Mapa – lokalizacja inwestycji

Kolor fioletowy – I etap budowy realizowany od 2019 r. 

Kolor zielony – II etap budowy 0lanowanybdo realizacji od 2020 r. 

W ramach naboru wniosków na 2020 rok Gmina Brzesko otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie na budowę II etapu drogi gminnej na osiedlu Pomianowski Stok w Brzesku (kwota dotacji 1 514. 502 zł). Wkład własny Gminy Brzesko to 50 % wartości zadania.

IB

Fot. Informator Brzeski

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close