ADV
Wiadomości
Trending

Dwóch poszukiwanych Polaków zatrzymano na krakowskim lotnisku

W niedzielę 31 marca funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach zatrzymali dwóch Polaków. Mężczyźni byli poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości. Jeden z nich był deportowany z Królestwa Niderlandów, a dane drugiego widniały w bazach danych, jako osoby poszukiwanej.

W niedzielę 31 marca z Amsterdamu powrócił 41-letni Polak pochodzący z Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna wyjechał z Polski w 2010 r. do Królestwa Niderlandów, skąd został deportowany za nielegalny pobyt na terytorium. Polak był poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju, celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. Ciążyła na nim łączna kara 2,5 roku pozbawiania wolności, w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, groźbą karalną oraz uszkodzeniem ciała.

Natomiast wywodzący się z Będzina 40-letni obywatel RP przyleciał z Bristolu w Anglii. Poszukiwany był przez Komendę Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej, w celu ustalenia miejsca pobytu, a następnie zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu, miał odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze 90 dni, w związku ze zniszczeniem cudzej rzeczy.

Obaj zatrzymani Polacy – po zakończeniu czynności służbowych przeprowadzonych przez strażników granicznych z Krakowa-Balic – zostali osadzeni w Areszcie Śledczym w Krakowie.

karpacki.strazgraniczna.pl

Podobne artykuły

Back to top button