ADV
Wiadomości

Dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku zbierają zakrętki dla Kamila

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku od września 2021 r. uczniowie prowadzili akcję zbierania plastikowych zakrętek z butelek po napojach. Cel zbiórki był jak najbardziej szczytny – „plastikowy kruszec” bowiem zostały sprzedany, a pozyskane środki zostały przekazane na wsparcie leczenia i rehabilitacji chorego na białaczkę Kamila Pajora.

Zebrane zakrętki zostały dostarczone do firmie EKOPOLDEX w Myślenicach, która zajmuje się recyklingiem i odzyskiem odpadów plastikowych. Przekazano łącznie 240 kg zakrętek na kwotę 264 zł.

– Dziękujemy Wam! Pomagamy i zbieramy dalej! – czytamy na stronie zespołu szkolno-przedszkolnego.

Od lat zbiórki zakrętek były i jak się okazuje są nadal sposobem na zbiórkę pieniędzy w akcjach charytatywnych, a także formą edukacji ekologicznej (recykling i segregacja odpadów). W punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek. Nakrętka kryje wielki potencjał. Po przerobieniu na granulat daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania czy rury.


ZSiP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button