ADV
blank
Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu Brzesko

22 lutego skauci i harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day). Jest to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden – Powella. Idea ustanowienia dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 r. w Stanach Zjednoczonych.

– Dzień Myśli Braterskiej w naszym hufcu co roku staramy się świętować na różne sposoby. Jednym z nich są działania charytatywne, które podejmujemy w lokalnym środowisku. Podobnie, mimo epidemii było również i w tym roku, a dzisiaj przyszedł czas na ich podsumowanie. – czytamy na profilu facebookowym Hufca ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika.

Lista podjętych działań

Harcerze odwiedzili Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Czchowie i Powiatowy Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Brzesku i przekazali dary o wartości ponad 14 tysięcy złotych zebrane w ramach akcji „Harcerski dar dla chorych”.

Z kolei delegacja ze Szczepu Czarnego z Jadownik wręczyła rodzicom ciężko chorego Marcelka symboliczny czek na kwotę 36390 zł i 78 euro. Środki te zostały zebrane przez to środowisko w ubiegłym tygodniu w trakcie zbiórki publicznej „Harcerze Marcelkowi!”

W trakcie najbliższego tygodnia w naszych gromadach i drużynach odbędą się zbiórki online, których głównym bohaterem będzie Papcio Chmiel. Finałem świętowania tegorocznego DMB będzie konkurs na komiks o tematyce harcerskiej, który rozstrzygnięty zostanie na początku marca

foto: Hufiec ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika

IB/ Hufiec ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika

ZDJĘCIA

Dzień Myśli Braterskiej w naszym hufcu co roku staramy się świętować na różne sposoby. Jednym z nich są działania…

Opublikowany przez Hufiec ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika Poniedziałek, 22 lutego 2021

⚜ Dzień Myśli Braterskiej to szczególne święto wszystkich skautów i harcerzy. To czas wdzięczności za to, że należymy do…

Opublikowany przez Hufiec ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika Poniedziałek, 22 lutego 2021

VIDEO

Opublikowany przez Hufiec ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika Niedziela, 21 lutego 2021

blank

Podobne artykuły

Back to top button