ADV
Kultura
Trending

,,Dziecięca Ferajna Bohaterom” – młodzież z Gminy Dębno z wizytą w Warszawie

W tym roku po raz pierwszy dzieci i młodzież z terenu Gminy Dębno wzięły udział w muzyczno-patriotycznym 🇵🇱 projekcie organizowanym w Warszawie z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem tego przedsięwzięcia, mającego na celu animację muzyczno-patriotyczną wśród młodych Polaków jest Norbert Smoliński.

W tym roku w składzie chóru i kapeli złożonych z dzieci i młodzieży z całej Polski, wystąpiło ponad 100 wykonawców.

Przed koncertem ok. godz. 16 pod kolumną króla Zygmunta III na Placu Zamkowym dzieci, młodzież, opiekunowie oraz tłum przechodniów ustawili się w żywy znak Polski Walczącej.

Godzina ,,W’’ rozpoczęła się odgłosem syren, dzwonów i okrzykami ,,Cześć i Chwała Bohaterom’’.

Na uroczystościach obecna była żyjąca w czasach Powstania Warszawskiego sanitariuszka Hanna Zawistowska-Nowińska ps. ,,Hanna Zerwicz’’, która przybliżyła młodzieży historię Powstańców Warszawskich, którzy 1 sierpnia 1944 roku chwycili za broń i stanęli do nierównej walki z hitlerowskim okupantem.

Finałowy koncert odbył się na Placu Krasińskich pod pomnikiem Powstania Warszawskiego po oficjalnych uroczystościach.

Patriotyczne aranżacje muzyczne, które zostały zaprezentowane licznie zgromadzonej publiczności, wprowadziły wszystkich w refleksyjny i podniosły nastrój.

Wyjazd do Warszawy był współfinansowany przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz organizację wyjazdu dla naszych młodych muzyków, a w szczególności: Dębińskiemu Centrum Kultury, Pani Sylwii Pasek, Państwu Karolinie i Krystianowi Sadłoniom oraz wszystkim rodzicom i opiekunom.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Gminnego Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Dębińskiego Centrum Kultury i grupie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich, którzy tak pięknie reprezentowali Gminę Dębno na arenie ogólnopolskiej.

Życzymy dalszych sukcesów muzycznych i nieustannego rozwoju!

Gmina Dębno
Fot. Joanna Wolnik

Podobne artykuły

Back to top button