ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Dziecięca psychiatria w powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

Już od początku maja w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bochni zacznie działać Zespół Lecznictwa Środowiskowego. Zespół zapewni opiekę psychiatryczną, psychologiczną oraz psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Młodzi pacjenci otrzymają specjalistyczne wsparcie w ich najbliższym środowisku, co pozwoli rozpocząć działania już na samym początku pojawienia się problemów.

Utworzenie tego punktu jest możliwe dzięki współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym im. Św. Ludwika w Krakowie. Specjaliści szpitala czyli lekarze psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci będą przyjmować bezpłatnie dzieci i młodzież w siedzibie poradni przy ul. Gen. J.H. Dąbrowskiego 1 w Bochni od poniedziałku do piątku. Rejestracja odbywa się w godzinach od 09.00 do 16.00 pod numerem telefonu 691 494 436, 14 612 36 91.

Żyjemy w trudnych czasach. Sytuacja związania z pandemią spowodowała zwiększenie problemów emocjonalno – psychicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Dlatego powstała inicjatywa uruchomienia Zespołu Lecznictwa Środowiskowego w naszej poradni. Dzięki temu zapewnimy opiekę psychiatryczną i psychologiczną, a specjaliści pomogą w funkcjonowaniu i odnalezieniu się w niecodziennej sytuacji, a także w kryzysach i problemach rozwojowych dzieci. To będzie odciążenie dla rodziny i bliskich osób chorujących. Pełna opieka specjalistyczna pozwoli na lepsze monitorowanie stanu zdrowia, często zmniejszając liczbę koniecznych hospitalizacji – wyjaśnia Starosta Bocheński Adam Korta.

Opieka ta dedykowana jest dzieciom i młodzieży do 18 roku życia, które ze względu na występujące objawy i problemy w codziennym funkcjonowaniu mają trudności w korzystaniu z leczenia ambulatoryjnego.

Pacjenci zespołów leczenia środowiskowego znajdują się pod całościową opieką, obejmującą pomoc psychiatryczną, psychologiczną oraz psychoterapeutyczną. Jest to leczenie uważane przez ekspertów za najbardziej korzystne dla chorych. Podstawą leczenia środowiskowego jest wspieranie pacjentów w warunkach ich codziennego funkcjonowania.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button