ADV
Wiadomości

Dzień Dziecka z Policjantami / zdjęcia

W dniu 1 czerwca brzescy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brzesku z okazji Dnia Dziecka. Ten szczególny dzień jest niebywale ważny w życiu każdego dziecka.

Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku biorą udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku zaproszenie na świętowanie tej uroczystości policjanci otrzymali od Sióstr Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny służących w Domu Pomocy Społecznej w Brzesku. Gościnnie towarzyszyli nam podopieczni Domu dziecka z Jasienia z panią Dyrektor Anna Chwalbińską.

Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji: spektakl teatralny „Królewna Śnieżka” przygotowany przez pracowników Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji z Krakowa na czele z Panią Przewodnicząca Justyną Skibą, puszczanie baniek mydlanych, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów i malowanie kolorowanek o tematyce policyjnej, niespodzianki, słodkości, baloniki i prezenty. Wszyscy mogli z bliska zobaczyć sprzęt policyjny i usiąść za kierownicą policyjnego motocykla. Dołączyli do nas strażacy prezentując wóz bojowy.

Ogromne uśmiechy na twarzach dzieci zagościły na widok policyjnych maskotek „Inspektora Wawelka” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i brzeskiego policyjnego Gryfa do których ustawiła się długa kolejka dzieci, które bardzo chciały się do nich przytulić. Każdy chciał mieć z nim zdjęcie i „ przybić mu piątkę”.

W czasie imprezy plenerowej policjanci prowadzili gry i zabawy z dziećmi oraz młodzieżą połączone z edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Zarówno pogoda jak i humory wszystkim dopisały.

Brzescy mundurowi regularnie włączają się do takich akcji, bo oprócz zabawy, jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa.

policja.gov.pl

REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button