ADV
1
Religia

Neoprezbiterzy skierowani na nowe parafie. Zmiany w Parafii w Gnojniku. Ksiądz Jan Kurek trafi do Łącka

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej. Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia.

Ks. Krzysztof Wiercioch pochodzący z parafii Krzyża Św. z Dębicy, został skierowany do parafii Gnojnik. Natomiast Ks. Jan Kurek pochodzący z parafii Poręba Spytkowska, rozpocznie swoją posługę w parafii Łącko.

Biskup Andrzej Jeż w Domu Biskupim spotkał się 1 czerwca z 14 kapłanami wyświęconymi 29 maja i wręczył im nominacje na wikariuszy parafialnych i skierowania na konkretne parafie.

– Owocem posłania jest Kościół, diecezje, parafie, miejsca, które są obrazem Trójcy Przenajświętszej. Posłanie wciąż jest obecne w Kościele. Dzisiaj także. Parafie, które otrzymacie, staną się miejscem waszej posługi duszpasterskiej w najbliższym czasie. Gratulując wam przyjęcia święceń kapłańskich, pragnę was zachęcać, byście tę posługę podejmowali z wiarą, nadzieją, miłością – życzył neoprezbiterom biskup Andrzej Jeż.

Kolejno każdy z nowych księży podchodził i odbierał skierowanie na parafię wraz z innymi dokumentami. Księża na nowych parafiach mają stawić się 29 sierpnia. Po wręczeniu nowym kapłanom aplikat ważne informacje przekazali im kanclerz tarnowskiej kurii ks. dr hab. Robert Kantor oraz wikariusz biskupi ds. formacji duchowieństwa ks. prał. Grzegorz Ociepka.

Poniżej prezentujemy listę księży i parafie, do których zostali posłani.

Bochnia, św. Jan – ks. Piotr Ryndak

Brzezna – ks. Mateusz Chwałek

Ciężkowice – ks. Grzegorz Banaś

Dębica – Latoszyn – ks. Dawid Grabowski

Gnojnik – ks. Krzysztof Wiercioch

Lipnica Murowana – ks. Andrzej Janiga

Łącko – ks. Jan Kurek

Łęki Górne – ks. Kamil Karpiński

Okulice – ks. Mateusz Wojcieszak

Pleśna – ks. Maksymilian Marć

Radłów – ks. Piotr Stopa

Stary Sącz, Miłosierdzia Bożego – ks. Mateusz Bogula

Stary Wiśnicz – ks. Konrad Dziedzic

Świniarsko – ks. Łukasz Koznecki

foto:

IB / Diecezja Tarnowska

Galeria zdjęć

REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button