ADV
Wiadomości

Dziewczyna z Brzeska oraz policjanci pomogli zapobiec tragedii / 8 marca 2020 r.

blank19-latka wysłała wiadomość, że chce odebrać sobie życie. Policjant ustalił, że dziewczyna pochodzi z Gdyni i zaalarmował miejscowych funkcjonariuszy, którzy ją odnaleźli.

Wieczorem 8 marca 2020 r. do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zgłosiła się młoda dziewczyna zaniepokojona wiadomością o chęci odebrania sobie życia, którą otrzymała od poznanej na jednym z portali społecznościowych znajomej. Zgłaszająca podała jej dane oraz pokazała funkcjonariuszowi zdjęcie, nie potrafiła jednak wskazać skąd jest dziewczyna. Policjant sprawdzając kilkadziesiąt osób o tym samym nazwisku i imieniu wytypował nastolatkę zamieszkałą w Gdyni. Natychmiast o sytuacji poinformował kolegów z Gdyni, prosząc aby sprawdzili czy młoda kobieta nie potrzebuje pilnej pomocy. Po pewnym czasie do brzeskiej jednostki przyszła informacja, że typowanie policjanta okazało się trafione.

Policjanci z Gdyni przed klatką schodową jednego z bloków zastali 19-latkę, która przyznała, że to ona jest nadawcą wiadomości. Na miejscu pojawiła się też załoga karetki pogotowia gotowa udzielić dziewczynie niezbędnej pomocy. Ostatecznie 19-latka trafiła pod opiekę rodziny.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button