ADV
Wiadomości

Dzisiaj powinny zakończyć się utrudnienia w dostępie do czystej wody w Gminie Szczurowa / 15 września 2021 r.

Mieszkańcy niektórych miejscowości w Gminie Szczurowa mają od kilku dni utrudniony dostęp do czystej wody pitnej. Niemniej już dzisiaj powinno się to zmienić.

Zakład Usług Wodnych w Woli Rzędzińskiej informuje, że w związku z przerwą od dnia 13.09.2021 r. w dostawie wody z ujęcia wody w Starym Korczynie z którego zasilane jest kilka miejscowości w gminie Szczurowa (Górka, Pojawie, Rząchorwa, Zaborów, Księże Kopacze i Kopacze Wielkie oraz część gminy Borzęcin, spowodowaną przekroczeniem parametrów jakości wody (barwa, zapach i smak) Zakład podjął działania których celem jest dostarczanie w tych miejscowościach odpowiedniej jakości wody, polegające na przepięciu dostawy z ujęcia wody w Szczurowej, uzupełniane zakupem wody z Wodociągów Brzeskich i ujęcia w Wierzchosławicach.

Jednocześnie prowadzone jest płukanie sieci wodociągowej wodą z ujęcia w Szczurowej celem pozbycia się z sieci wody o przekroczonych parametrach jakościowych. Przewidywany termin zakończenia działań naprawczych szacowany jest na 15.09.2021 r.

UG Szczurowa / IB

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button