ADV
Wiadomości

Bezpieczeństwo na wagę Złota

Kolejny raz Zespół Szkoły i Przedszkola w Złotej bierze udział w konkursie pt. „Odblaskowa Szkoła”.

Organizatorami konkursu są: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Jak czytamy w regulaminie „Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym”.

– Nasza szkoła od wielu lat jest najprężniej działającą placówką oświatową w powiecie brzeskim w zakresie działań wspierających bezpieczeństwo uczniów. Dowodem jest trzykrotne zajęcie pierwszego miejsca w ostatnich edycjach na bezpieczną szkołę. W tym roku mamy ambicje na podium w Małopolsce!

Konkurs trwa od września do października. Jako nauczyciele swoje działania kierujemy nie tylko do swoich uczniów, ale także ich rodziców i dziadków. Mamy wiele pomysłów do zrealizowania które, mamy nadzieję, zainteresują naszych uczniów a tym samym podniosą poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Cała Złota jest zaangażowana w akcję pt. ”Złota rymuje – bezpieczeństwo promuje”. Efektem ma być powstanie Złockiej broszury z rymowankami o bezpieczeństwie – mówią nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Złotej.

Anna Kuryło (Nauczyciel z ZSiP w Złotej)

Podobne artykuły

Back to top button