ADV
Wiadomości
Trending

Dzisiaj spotkasz żołnierzy – „Dzień dumy z munduru” – dumni z bycia Małopolskim Terytorialsem

Dzisiaj zobaczycie ilu Małopolskich Terytorialsów jest wokół Ciebie! Przez jeden dzień żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą mogli w umundurowaniu wykonywać swoje obowiązki w pracy cywilnej, w szkole lub na uczelni.

10 maja 2024 r. Wojska Obrony Terytorialnej obchodzą swoje „mundurowe święto”. Ustanowione za zgodą Ministra Obrony Narodowej, przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej. Wydarzenie to będzie uhonorowaniem i promowaniem służby wojskowej oraz wzmacnianiem postaw proobronnych i patriotycznych w społeczeństwie.

Wszyscy żołnierze łączący służbę z nauką lub z pracą pełniący terytorialną służbę wojskową oraz aktywną rezerwę, służący w Wojskach Obrony Terytorialnej, mają możliwość tego dnia reprezentować formację, uczestnicząc w swoich miejscach pracy lub szkole w umundurowaniu wojskowym. Jest to doskonała okazja do pokazania żołnierzy w cywilnym środowisku oraz do rozmów z bliskimi, znajomymi, współpracownikami i przełożonymi na temat służby wojskowej i jej wpływu na życie codzienne.

„Dzień dumy z munduru” wpisuje się również w projekt „Pracodawca przyjazny WOT”, promujący przedsiębiorców i pracodawców, którzy zatrudniają Terytorialsów. Jest to także doskonała okazja do podkreślenia znaczenia współpracy między sektorem prywatnym na rzecz umacniania obronności Państwa.

– Zachęcamy wszystkich Małopolskich Terytorialsów do udziału w tym wydarzeniu, które nie tylko promuje naszą służbę wojskową, ale także buduje więź społeczną i świadomość obronną. – kpt. Adam TRĘBACZ Oficer Prasowy 11 Małopolskiej Brygady OT.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty (w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej) oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.

kpt. Adam TRĘBACZ

Oficer Prasowy

Podobne artykuły

Back to top button