ADV
EdukacjaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

Ekologiczna akcja CIUCH W RUCH za nami…

W 1 LO w Bochni odbyła się kolejna już akcja ekologiczna organizowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni. To już trzecia w tym roku, tym razem pod nazwą CIUCH w RUCH i kierowana przede wszystkim do młodzieży. Urzędnicy chcieli zwrócić uwagę na masową produkcję ubrań i jej wpływu na środowiskowi.

Jednym z elementów akcji była wymiana odzieży używanej pomiędzy uczniami bocheńskich szkół. Wydarzenie to zakończyło się pełnym sukcesem dzięki zaangażowaniu młodzieży. Uczniowie chętnie wymieniali się wcześniej przygotowanymi ubraniami, co w niewątpliwy sposób ograniczy zakup nowych ubrań typu fast fashion.

To już kolejna inicjatywa ekologiczna organizowana w ostatnim czasie przez Powiat Bocheński. Rozdawaliśmy drzewka, sprzątaliśmy świat wspólnie z mieszkańcami a dzisiaj chcemy zwrócić uwagę na problem mody fast fashion i jej wpływu na środowisko –mówił podczas spotkania starosta bocheński Adam Korta

Dodatkowo młodzież z bocheńskich szkół średnich zgromadzona podczas wydarzenia uczestniczyła w pokazie mody – odzieży z recyklingu. Podczas pokazu zaprezentowano 3 kolekcje ubrań wykonanych przez uczestniczki projektu STAYfashion z I LO Bochnia.

Odbyła się również prelekcja dot. wpływu tzw. szybkiej mody na środowisko i klimat, w której zwrócono szczególną uwagę na duży problem odpadów odzieżowych.Jednak najważniejsze, że faktycznie CIUCH poszedł W RUCH a  takie było główne założenie projektu.

Dziękujemy uczniom I LO, w szczególności tym należącym do projektu STAYfashion oraz 1LOtv za współpracę przy organizacji wydarzenia, jak również wszystkim szkołom średnim za udział.

Działania organizowane przez Powiat Bocheński w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

— [sk]

blank

Podobne artykuły

Back to top button