ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Groźba wysadzenia banku powodem ewakuacji pracowników placówki w Tarnowie

Po godzinie 10 w czwartek 18 kwietnia 2024 r. wpłynęła informacja z placówki bankowej w Tarnowie przy ul. Krakowskiej, że jeden z klientów banku wysłał na czat bankowy informację, z której wynikało, że jeśli nie spełniona zostanie jego prośba, wysadzi bank podłożonym ładunkiem wybuchowym.

Informacja ta spowodowała, że kierownik placówki podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wszystkich operacji bankowych i wyprowadzeniem osób będących w banku na zewnątrz. Powiadomił służby ratunkowe Tarnowa, straż pożarną i policję, które po przyjechaniu na miejsce zamknęły ulicę Krakowską w rejonie banku dla ruchu kołowego i pieszego.

Policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej tarnowskiej komendy sprawdzili budynek, w którym nie został ujawniony żaden niebezpieczny ładunek, a czynności swoje skończyli przed godziną 11.

Wówczas do pracy przystąpili niemundurowi z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy zabezpieczają dowody świadczące o popełnionym przestępstwie i ustalają dane personalne osoby, która do niego doprowadziła. Czyn taki jest określony w artykule 224a kodeksu karnego i 282 kodeksu karnego. Osobie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Tarnowska Policja

Podobne artykuły

Back to top button