ADV
Wiadomości
Trending

Fałszywy kominiarz miał 1,3 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów w Sterkowcu / 3 marca 2023 r.

W piątek 3 marca 2023 r. około godz. 9.30 w miejscowości Sterkowiec na jednej z posesji patrol policji zatrzymał i poddał kontroli trzeźwości mężczyznę podającego się za kominiarza. W trakcie badania alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli ustalono ponadto, że nie posiada stosownych uprawnień.

Uwaga na oszustów!

Często bywa tak, że oszuści podają się za pracowników przeróżnych instytucji. Przedstawiciel handlowy, listonosz, pracownik energetyki, gazowni, a nawet kominiarz – to najczęstsze zawody, pod które podszywają się potencjalni oszuści.

Sprzedaż kalendarzy, wystawianie fałszywych zaświadczeń o stanie przewodów kominowych, ale także kradzież – to główne zagrożenia, które mogą nas spotkać ze strony fałszywego kominiarza.

Należy zwiększyć swoją czujność i upewnić się, czy osoba, która chce wejść do domu lub mieszkania jest faktycznie tą, za którą się podaje. Warto zachować ostrożność będąc samemu w domu i pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomej osoby do mieszkania. Warto pamiętać, że prawdziwy kominiarz powinien mieć przy sobie ważny i czytelny dokument, legitymację poświadczającą wykonywany zawód i tożsamość. Strój kominiarza nie świadczy o autentyczności kominiarza.

W sytuacji, gdy rozpoznamy fałszywego kominiarza, należy niezwłocznie skontaktować się z policją za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

IB / KPP Brzesko /policja.pl

Podobne artykuły

Back to top button