ADV
blank
Wiadomości

Ferie zimowe klubem sportowym i świetlicą Świętego Jakuba / zdjęcia

W Małopolsce trwają ferie zimowe. Propozycję wypoczynku dla najmłodszych ma m.in. parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba.

Od poniedziałku 17 stycznia 2022 r. w Małopolsce trwa zimowa przerwa w nauce. Klub Sportowy Jakub oraz Świetlica św. Jakuba przy najstarszej parafii w Brzesku zorganizowała dla najmłodszych i nieco starszych zimowe ferie w formie półkolonii.

Młodsi mogli spędzić czas w świetlicy uczestnicząc w grach integracyjnych.

– Pierwsze chwile poświęciliśmy wzajemnemu poznaniu się, by przez najbliższe dni tworzyć zgrany zespół. Później dzieci czekał cały szereg radosnych zabaw ruchowych, którym towarzyszyły salwy śmiechu – informują organizatorzy.

Starsi za to pojechali na narty do Krynicy.

– Dla niektórych było to oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego. Wyrazy uznania należą się dla grupy siedmiu śmiałków, którzy po raz pierwszy w życiu założyli narciarskie buty i wpięli w nie narty. Po blisko czterech godzinach białego szaleństwa młodzi wzmocnili się przepysznym domowym obiadem przygotowanym przez naszych przyjaciół z Katolickiego Schroniska Młodzieżowego „Frassati”. Tak minął pierwszy dzień naszych narciarskich szaleństw, całe szczęście nie ostatni – dodają organizatorzy z KS Jakub.

foto: KS JAKUB BRZESKO

Tarnowski Gość Niedzielny

blank

Podobne artykuły

Back to top button