ADV
Wiadomości
Trending

Finał akcji Święty Mikołaj dla Seniora w DPS w Borzęcinie / zdjęcia

W środę 6 listopada 2023 r. w Regionalnym Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie odbył się finał akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”. Święty Mikołaj odwiedził z upominkami wszystkich podopiecznych tutejszego domu pomocy społecznej.

Nie obyło się bez łez wzruszenia, radości, uśmiechów i przyjaznych uścisków. Na pamiątkę oczywiście każdy podopieczny ma zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Listy jakie napisali do Świętego Mikołaja podopieczni z Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie były bardzo wzruszające, a potrzeby naprawdę skromne. Tak naprawdę podopieczni Domów Pomocy Społecznej marzą przede wszystkim o bliskości. Dzięujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji i sprawili im wiele radości, przygotowując dla nich świąteczny prezent.

– Z całego serca dziękujemy każdej osobie zaangażowanej w tą fenomenalną akcje! Dziękujemy Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora, wolontariuszom, koordynatorom i przede wszystkim Wam – kochani darczyńcy za wspaniałe prezenty, ogromne upominki, kolorowe pudełka, tasiemki i wstążki!

Dzięki Wam ten dzień był fantastyczny, niepowtarzalny, pełen uśmiechu, ciekawości i wdzięczności – zostanie w pamięci na długo.

Dziękujemy za Wasze serce, ciepło i empatię – dziękują pracownicy Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie.

Tysiące seniorów oraz podopiecznych domów pomocy społecznej w całym kraju otrzymuje w tych dniach swoje wymarzone prezenty, które są odpowiedzią na napisane przez nich listy. Finały w różnych częściach kraju trwają aż do 24 grudnia. Łączna ilość prezentów indywidualnych wynosi ponad 15,7 tysiąca i rozdawana jest w każdym województwie w Polsce!

– To nie koniec pomagania. Dalej możecie działać z Nami!

Dorzućcie się symboliczną złotówką do zbiórki, dzięki której kupujemy sprzęt do rehabilitacji i remontujemy domy opieki nad seniorami w całej Polsce www.siepomaga.pl/dpsy – zachęca fundacja Święty Mikołaj dla Seniora.

O akcji

Inicjatywa Święty Mikołaj dla Seniora powstała w 2018 roku z chęci i potrzeby pomocy osobom starszym i samotnym, zamieszkującym domy opieki. Na przestrzeni lat i kolejnych edycji akcji, okazało się jednak, że tego typu placówki, poza osobami w podeszłym wieku, zamieszkują także osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz fizycznymi, także młodsze. Z uwagi na cel projektu, którego głównymi założeniami są: walka z samotnością i wykluczeniem, zwrócenie uwagi na potrzeby placówek opiekuńczych, a przede wszystkim chęć budowania i dzielenia się tym, co dobre i piękne, zamiast dzielenia ludzi na starszych i młodszych, organizatorzy akcji zadecydowali o objęciu akcją każdej osoby zamieszkującej ośrodki opieki długoterminowej (które zgłosiły się do udziału w akcji), bez względu na wiek.


foto: Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie
Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie / IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button