ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Finał Wojewódzki XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym / zdjęcia

Po dwuletniej przerwie odbył się wojewódzki finał XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych. Współorganizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Finał rozegrał się w dniach 11 i 12 maja 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach, w powiecie bocheńskim.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji.

W Turnieju udział wzięli uczniowie, zwycięzcy eliminacji powiatowych i miejskich – ze wszystkich regionów naszego województwa. W sumie wystartowały 20 – czteroosobowe drużyny w kategorii grupy I – młodszej i 21 – trzyosobowe drużyny w kategorii grupy II – starszej.

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje:

Test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań.
Jazda rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na bezbłędnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód.
Jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego – konkurencja polegała na przejechaniu przez miasteczko ruchu drogowego, zgodnie z przepisami ruchu drogowego zaliczając punkty kontrolne.
Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani mistrzowie województwa małopolskiego XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W klasyfikacji generalnej grupy I – młodszej:

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie – powiat gorlicki.

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej – powiat suski.

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mikluszowicach – powiat bocheński.

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce zdobyła Hanna Korzeniowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu – powiat wadowicki.

II miejsce zajął Łukasz Miczołek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie – powiat gorlicki.

III miejsce zdobył Radosław Koterla ze Szkoły Podstawowej w Podolu Górowej – powiat nowosądecki.

W klasyfikacji generalnej grupy II – starszej:

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu – powiat wadowicki.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie – powiat gorlicki.

III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie – powiat suski.

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce zdobyła Mariola Jurek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu.

II miejsce zdobył Radosław Odrowąż z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu.

III miejsce zdobył Szymon Sułocha ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i puchary oraz dyplomy ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, PZM Oddział w Krakowie oraz firmę Gomar Stal.

Nagrody wręczali zaproszeni goście: Adam Korta – Starosta Bocheński, Jan Pająk – Wójt Gminy Drwinia, Karol Klima – Dyrektor Biura Poselskiego Stanisława Bukowca, insp. Jerzy Polczyk – Komendant Powiatowy Policji w Bochni, podkom. Grzegorz Matura – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni, Marek Rutkowski – Prezes Polskiego Związku Motorowego Oddziału w Krakowie, Sławomir Turek – Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Krakowie: Pani Elżbieta Bzdek, Pan Tadeusz Bernady oraz Pan Marcin Janeczek, Stanisław Skałka – przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego Oddziału w Krakowie, Grzegorz Wysopal – kierownik działu szkoleń Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, Leszek Zabiegała – Sekretarz Gminy Drwinia, Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia.

Zwycięska drużyna gr I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie będzie reprezentować nasze województwo na Finale Krajowym, który odbędzie się w Białymstoku w dniach 6 i 7 czerwca. Zwycięska drużyna gr II z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu będzie reprezentować nasze województwo na Finale Krajowym, który odbędzie się w Nidzicy woj. warmińsko – mazurskie w dniach 1 i 2 czerwca.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button