ADV
1
Wiadomości
Trending

Firma Roeslein Dębno przekazała 10 tysięcy dolarów na wyposażenie żłobka i przedszkola w Sufczynie

Firma Roeslein & Associates Poland mająca swoją siedzibę w Dębnie przekazała 10 tysięcy dolarów na wyposażenie żłobka i przedszkola w Sufczynie. Działania na rzecz lokalnej społeczności i realizacja przedsięwzięć na rzecz otoczenia, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo to jeden z elementów społecznej odpowiedzialności biznesu.

W poniedziałek 10 stycznia 2022 r. w Urzędzie Gminy Dębno miało miejsce uroczyste wręczenie czeku na realizacje inwestycji w Gminie Dębno przez firmę Roeslein. W wydarzeniu wzięli udział wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz prezes firmy Roeslein Jerzy Sroka wraz z przedstawicielami zarządu firmy. Przekazane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup m.in. sprzętów dydaktycznych, zabawek itp. do nowo powstałego Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie.

– Firma Roesline jest ulokowana w Dębnie. Większość pracowników pochodzi z okolicznych miejscowości i jest członem tej firmy. Chcemy dalej inwestować, pomagać tej gminie w rozwoju i przeznaczyć pieniądze na inwestycje, które są ważne dla mieszkańców tej gminy.

Dzięki temu chcemy również pozyskać pracowników, którzy w przyszłości będą pracować dla naszej firmy – mówi w rozmowie z Informatorem Brzeskim Jerzy Sroka dyrektor firmy Roeslein Polska.

 Czek dla Gminy Dębno o wartości 10.000,00 dolarów z rąk prezesa firmy Roeslein odebrał wójt Gminy Dębno. 

– Chciałbym serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Jerzemu Sroce za przekazanie tych środków finansowych dla gminy Dębno, jak również całemu zarządowi firmy Roeslein, którzy po wcześniejszych rozmowach z Panem Prezesem uznali za stosowne, aby przekazać czek o wartości 10 000 dolarów na doposażenia żłobka i przedszkola w Sufczynie – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.

To nie pierwsza okazja, gdy firma wspiera lokalną społeczność. W lutym 2020 r. środki finansowe zostały przekazane dla Klubu Sportowego ATLAS działającego przy Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Roeslein & Associates została założona w 1990 roku w St. Louis w USA i specjalizuje się w usługach inżynieryjnych, zaopatrzeniowych, produkcyjnych i budowlanych. Firma dostarcza m.in. kompletne rozwiązania dla linii przemysłowych do produkcji puszek aluminiowych dla największych producentów światowych koncernów napojowych. Od 2018 roku ma swój oddział w Dębnie.

IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button