ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości

Obiekt Olimpii Wojnicz przejdzie gruntowny remont. Podpisano umowę na modernizację stadionu miejskiego

Nowa infrastruktura już w przyszłym roku pojawi się na stadionie miejskim w Wojniczu. Samorząd podpisał umowę na jego przebudowę i rozbudowę. Wszystko będzie kosztowało ponad 4,8 milionów złotych. Prace rozpoczną się już w tym roku.

W czwartek, 13 październik burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk podpisał umowę z firmą Lucyna Matyja „BUD-MAT” z siedziba w Krynicy-Zdroju na wykonania robót budowlanych w ramach kompleksowej modernizacji stadionu miejskiego w Wojnicz, przy którym działa klub sportowy LKS „Olimpia” Wojnicz. Kwota podpisanej umowy to 4 855 605,69 zł, z czego blisko 1 392 100,00 zł stanowi dofinansowanie programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Infrastruktury Sportowej 2020” finansowanego
z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na stadionie miejskim w Wojniczu wybudowana zostanie nowa trybuna, która będzie mogła pomieścić około pół tysiąca osób. Przebudowane zostanie boisko do piłki nożnej, którego płyta boiska zostanie oświetlona. Gruntowny remont przejdzie także budynek klubowy „Olimpii Wojnicz”, w którym znajdują się szatnie i pomieszczenia socjalne oraz budynek, w którym znajdują się toalety. Wokół stadionu powstanie także bieżnia, skocznia do skoków w dal, boisko do siatkówki, nowe ogrodzenie oraz niezbędna infrastruktura techniczna.

– Aby dostosować stadion do obecnych przepisów, trzeba go gruntownie zmodernizować. Cała inwestycja z pewnością poprawi zarówno wygląd, jak i stan techniczny i funkcjonalność stadionu miejskiego, dając możliwość do prowadzenia profesjonalnych treningów. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a także rozszerzy się zakres jego użytkowania.mówi burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk.

um

blank

Podobne artykuły

Back to top button