ADV
Sport

Futsal: Awans Ap Canpack Okocimski do rozgrywek finałowych / zdjęcia

W niedzielę 28 listopada 2021 r. na hali sportowej przy ul. Legionów Piłsudskiego 23 w Brzesku odbyła się druga faza eliminacji do turnieju Finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U13. Organizatorem turnieju został Okocimski Brzesko, który na wspomnianym obiekcie gościł takie zespoły jak APPN Stal Mielec, ZKS Unia Tarnów oraz Garbarnia Kraków. Podopieczni trenera Janusza Piątka niedzielne zmagania zakończyli na drugim miejscu zdobywając 6 punktów. Zwycięzcą turnieju została z kolei drużyna z Mielca, która zanotowała komplet zwycięstw.

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko niedzielne zmagania rozpoczęli od zwycięstwa nad Unią Tarnów, którą pokonali wynikiem 7:4. Kolejnym rywalem „biało-zielonych” była ekipa Garbarni Kraków, z którą zespół z Brzeska dość łatwo sobie poradził wygrywając aż 10:0. Dwa zwycięstwa oraz wyniki pozostałych spotkań zapewniły drużynie min. drugie miejsce, które gwarantowało awans do rozgrywek finałowych.

Ostatnie spotkanie w niedzielnych rozgrywkach to mecz drużyn, które miały na koncie po dwa zwycięstwa. AP CANPACK Okocimski oraz APPN Stal Mielec stanęły na przeciw siebie walcząc o miano najlepszej drużyny w niedzielnych eliminacjach jakie zostały rozegrane w Brzesko. Po 20 minutach grania zwycięzcą okazała się być drużyna z Mielca, która wygrała 4:0. Mimo porażki gospodarze mieli okazję do zdobycia bramek, jednak bardzo dobra postawa bramkarza Stali uniemożliwiła choćby zdobycie jednego gola.

Przed zespołem trenera Janusza Piątka 3 tygodnie przygotowań do turnieju finałowego, który odbędzie się 17-19 grudnia na hali sportowej w Wilkowicach. Okres ten to nie tylko przygotowanie fizyczne i mentalne zawodników, którzy stoją przed szansą zostać najlepszą młodzieżową drużyną w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Okres ten to również czas na odpowiednie przygotowanie organizacyjne w taki sposób by chłopcy mogli w jak najlepszych warunkach walczyć o najwyższe cele. Wspólny wysiłek może okazać się sukcesem w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w turnieju finałowym. Zapraszamy zainteresowane firmy oraz osoby do pomocy w organizacji drużynie wyjazdu na mistrzostwa.

Tabela:
1. APPN Stal Mielec 9 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko 6 pkt
3. Garbarnia Kraków  3 pkt
4. ZKS Unia Tarnów 0 pkt

Wyniki spotkań AP CANPACK Okocimski Brzesko:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – ZKS Unia Tarnów 7:4
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Garbarnia Kraków 10:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – APPN Stal Mielec 0:4

Kadra:
Bartosz Pasek, Kacper Świerczek, Oliwier Goryczka, Jakub Dudzik, Szymon Wawryka, Alan Bąk, Kamil Maciaś, Jakub Hoszwa, Franciszek Gadzina, Jakub Smoleń, Maciej Pasula, Kamil Mietła.

Galeria zdjęć <<<

foto:ER

okocimski.com

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button