Kultura

Brzesko. Gala 25 lecia Grupy Teatralnej – TGN / zdjęcia

Grupa Teatralna z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku obchodziła 25. rocznicę powstania. W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym młodzież wystąpiła z koncertem kolęd i pastorałek, które zaśpiewała z zaproszonymi gośćmi.

Organizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

– Związaliśmy się z panią Agatą Podłęcką, która pięć lat temu miała w naszej bibliotece wieczór autorski i prezentowała swoją poezję. Na scenie RCKB gościliśmy też często Grupę Teatralną – mówi dyrektor PiMBP w Brzesku Karina Legutek.

Agata Podłęcka prowadząca Grupę Teatralną podkreśla, że przez 25 lat ponad 800 młodych ludzi zagrało w ponad 80 przedstawieniach.

– Zaczęliśmy od jasełek, które przygotowujemy co roku. Przygotowaliśmy również wiele innych spektakli i koncertów, wśród których obowiązkowo jeden lub więcej w roku dedykowaliśmy św. Janowi Pawłowi II. Grupa Teatralna stała się moim drugim domem, a młodzież moimi dziećmi – mówiła pani Agata.

Podczas uroczystej gali chór GT i soliści zaprezentowali kolędy i pastorałki należące do repertuaru grupy. Chórem dyrygowali Krzysztof Szydłowski i Krzysztof Musiał. Na scenie pojawili się także muzycy z kabaretu „Sprawa Drugorzędna”.

Gala zakończyła się odśpiewaniem Grupie Teatralnej i Agacie Podłęckiej 100 lat życia i działalności. Była okazja do składania życzeń i gratulacji. Najbardziej wzruszające wypowiedzieli młodzi z GT, dla których spotkania, spektakle, wakacyjne obozy były szkołą życia i przyjaźni.

Galeria zdjęć <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ

Tagi
Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
Close