ADV
Wiadomości
Trending

Gigantyczne ilości zakrętek w Jadownikach!

Strażacy z Jadownik na różne sposoby angażują się życie społeczne swojej miejscowości. Ratują ofiary wypadków, gaszą pożary, oddają krew i zabezpieczają uroczystości. Gdy trzeba zbierają nakrętki by wesprzeć mieszkańca swojej miejscowości – 2 letniego Marcelka Kubalę. Żeby zebrać kilogram – wart w przybliżeniu złotówkę – trzeba od 400 do 500 zakrętek.  Za pośrednictwem druhów z Jadownik do skupu trafiło do tej pory 137 worków nakrętek (tj. 1630 kg).

Zebrane nakrętki przekazywane są do specjalistycznej firmy w Myślenicach, która zajmuje się przetwarzaniem tego typu odpadów.

Nakrętek jest tak dużo, że dzięki uprzejmości Brzeskich Zakładów Komunalnych udało się wystawić ponad 1000 litrowy kontener. Jeżeli macie zakrętki – możecie je dostarczyć do Jadownik – przed remiza czeka kontener w którym na pewno nie zabraknie miejsca!

Strażaków z Jadownik wspomogli także strażacy z innych OSP: OSP z Dębna, Jasienia, Uścia Solnego, Woli Dębińskiej oraz Lipnicy Murowanej.

Od lat zbiórki zakrętek były sposobem na zbiórkę pieniędzy w akcjach charytatywnych, a także formą edukacji ekologicznej (recykling i segregacja odpadów). W punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek. Nakrętka kryje wielki potencjał. Po przerobieniu na granulat daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania czy rury PCV.


foto OSP Jadowniki
IB

🚨🚒W dniu dzisiejszym nasi strażacy po raz kolejny dostarczyli do skupu nakrętki a wynik zbiorów to 9️⃣3️⃣ worki co dało…

Opublikowany przez OSP JADOWNIKI Piątek, 12 lutego 2021

blank

Podobne artykuły

Back to top button