ADV
Wiadomości

Nowy plac zabaw dla uczniów PSP Niedzieliska

Dzieci przedszkolne i uczniowie ze szkoły mają powody do radości. Od nowego roku szkolnego mogą korzystać z nowego placu zabaw. Znajduje się tam piaskownica, ławeczki oraz miejsce do gier zespołowych.

– Bardzo dziękujemy sponsorom tego przedsięwzięcia, Zbigniewowi Moskalowi wójtowi Gminy Szczurowa oraz Kazimierzowi Wróblowi – sołtysowi wsi Niedzieliska za zasponsorowanie drzwi wyjściowych oraz Wspólnocie Leśno Gruntowej wsi Niedzieliska za zasponsorowanie piaskownicy i desek na ławeczki. Dziękujemy również Paniom woźnym naszej szkoły za odnowienie ławek, które zostały znalezione na strychu szkoły.

Miejsce to będzie bardzo ważne dla społeczności szkolnej, z pewnością urozmaici dzieciom zajęcia na świeżym powietrzu. Dzieci, przebywając na świeżym powietrzu, przede wszystkim mają okazję do spotkań z rówieśnikami. – mówią przedstawiciele szkoły w Niedzieliskach.

Nowy plac zabaw spełnia wiele bardzo ważnych funkcji: dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII są na świeżym powietrzu, plac jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu wolnego, sprawia dzieciom wiele radości, zachęca do aktywności fizycznej, stwarza okazję do treningu umiejętności społecznych – dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności, pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, funkcjonowania w grupie rówieśników, a także nawiązywania relacji.

O bezpieczeństwie palcu zabaw decyduje jego lokalizacja, ogrodzenie oraz odpowiednie wyposażenie. Nad bezpieczeństwem uczniów na długiej przerwie czuwa 2 nauczycieli, a dzieci z oddziału przedszkolnego pozostają pod opieką wychowawcy i opiekunów.

szczurowa.pl

Podobne artykuły

Back to top button