Wiadomości

Gmina Bochnia / 20 tysięcy maseczek trafi do mieszkańców

Dwadzieścia tysięcy bezpłatnych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku trafi w najbliższych dniach do mieszkańców Gminy Bochnia. Bezpłatne bawełniane maseczki ochronne dla wszystkich mieszkańców zakupione zostały przez Urząd Gminy Bochnia.

Gmina Bochnia już w przed świętami wielkanocnymi zamówiła 20 tys maseczek wielokrotnego użytku. Co bardzo ważne – maseczki zostaną uszyte przez lokalną firmę.

– Trafią one do każdego sołectwa i będą rozdawane nieodpłatnie wszystkim mieszkańcom gminy. Spodziewamy się, że pierwsza partia trafi do mieszkańców już w czwartek 16 kwietnia 2020 r. – deklaruje Marek Bzdek wójt Gminy Bochnia.

W akcję dystrybucji maseczek zaangażowani zostaną druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Bochnia.

Przypomnijmy – już od najbliższego czwartku 16 kwietnia w związku ze stanem epidemicznym wywołanym koronawirusem minister zdrowia zalecił obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

W regionie podobną akcję uruchomiło miasto Tarnów – na początku kwietnia zakupiono pierwszą partię 10 tysięcy maseczek ochronnych. Otrzymali je za darmo najstarsi mieszkańcy Tarnowa – od 70 lat wzwyż.


IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast