Wiadomości

Gmina Borzęcin. Nowe wyposażenie i sprzęt dla OSP

Pod koniec października 2020 r. do Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielczy i w Łękach trafił nowy sprzęt oraz wyposażenie, które zostało zakupione w ramach zadania publicznego pod nazwą „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych”. Środki dla Jednostek OSP przyznane zostały w ramach dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które reprezentowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

W ramach pozyskanych środków Jednostka OSP w Łękach zakupiła drabinę aluminiową. Koszt zakupu w kwocie 7 tysięcy złotych został sfinansowany z dotacji ww. programu oraz w pozostałej części z budżetu gminy Borzęcin. OSP Bielcza otrzymała wyposażenie osobiste i ochronne, w postaci ubrania specjalnego oraz rękawic strażackich, zakup których w całości tj. w kwocie 3670 złotych został pokryty ze środków programu.

Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych poprzez zakup wyposażenia i sprzętu ratowniczo-gaśniczego, zwiększenie liczby ekwipunku i osprzętu oraz działania na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska.

Nowe wyposażenie i sprzęt z pewnością przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań, a tym samym zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo mieszkańców gminy Borzęcin.

borzecin.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast