ADV
Wiadomości

Gmina Dębno / Niższe stawki za odbiór śmieci dla kompostujących bioodpady

Od 1 stycznia 2021 roku mieszkańcy Gminy Dębno mogą skorzystać ze zwolnienia w części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku kompostowania bioodpadów w przydomowym kompostowniku.

Kompostowanie to naturalna metoda unieszkodliwiania i zagospodarowania bioodpadów. W efekcie powstaje substancja próchnicza, która może być stosowana jako nawóz organiczny. Duża zawartość próchnicy w glebie sprawia, że jest ona aktywna biologicznie i dostarcza roślinom składników nawozowych w sposób równomierny i zrównoważony. Dzięki temu rośliny są odporne i zdrowe.

Jak skorzystać z ulgi na kompostownik?

Właściciele domów jednorodzinnych posiadający kompostowniki, w których kompostowane są biodegradowalne odpady, mogą skorzystać z ulgi i uiszczać opłatę w wysokości 11,50 zł za osobę miesięcznie po spełnieniu następujących warunków:

  • wypełnienie nowej deklaracji i złożenie jej w Urzędzie Gminy Dębno,
  • złożenie oświadczenia o posiadaniu kompostownika w punkcie „E” deklaracji.

Uwaga!

Od osób, które zadeklarują kompostowanie odpadów biodegradowalnych i skorzystają z ulgi nie będą odbierane worki z odpadami biodegradowalnymi.

Gdzie można znaleźć druk deklaracji?

Deklaracja jest dostępna w: Urzędzie Gminy Dębno (Wola Dębińska 240) pokój nr 3 na parterze, na stronie Internetowej www.gminadebno.pl w zakładce: odpady komunalne -> odbiór odpadów komunalnych http://www.gminadebno.pl/odbior-odpadow-komunalnych.html

gminadebno.pl

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Cały 1 zł miesięcznie. Mam nadzieję, że mieszkańcy nie będą tego bogactwa wydawać na głupoty.

Back to top button