Wiadomości

Gmina Dębno / Prace remontowe w stołówkach szkolnych dobiegły końca / zdjęcia

W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 Gmina Dębno pozyskała 160 tysięcy złotych, co pozwoliło na remont kuchni i jadalni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

W ramach realizacji prac remontowych wykonano następujące zadania:

W stołówce w Łysej Górze odgrzybiono ściany, pomalowano ściany i sufity, położono nowe kafelki na ścianach w kuchni oraz zamontowano nowe okienko podawcze do wydawania posiłków i drzwi wewnętrzne. Wymieniono również kratki wentylacyjne, gniazdka i włączniki elektryczne. Na okna zamontowano rolety wewnętrzne. Natomiast w kuchni i jadalni w Porąbce Uszewskiej remont polegał na pomalowaniu ścian i sufitów, przebudowie podejść do urządzeń elektrycznych oraz gazowych i założeniu nowego oświetlenia. Zamontowano nowe drzwi wewnętrzne i wymieniono kratki wentylacyjne, gniazdka i włączniki elektryczne. Położone zostały płytki na podłodze i ścianie w jadalni.

Inwestycja, oprócz remontów zakładała również doposażenie obu kuchni. Zostały one wyposażone w nowy sprzęt kuchenny m.in. różnego rodzaju stoły kuchenne, szafy, piece konwekcyjno-parowe, taborety gazowe, chłodziarki, zamrażalki, kuchenki gazowe, zmywarki oraz inny drobny sprzęt kuchenny pozwalający na odpowiednie przygotowanie posiłków dopasowanych do potrzeb dzieci. Dodatkowo jadalnia w Porąbce Uszewskiej wyposażona została w nowe stoły i krzesła.

– Mamy nadzieję, że w nowych stołówkach posiłki będą smakowały jeszcze lepiej – podkreślają pracownicy Urzędu Gminy w Dębnie.

Galeria zdjęć <==

gminadebno.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast