ADV
Wiadomości
Trending

Rudy Rysie – śmiertelne potrącenie 17-letniego rowerzysty / 29 lipca 2023 r.

W sobotę 29 lipca 2023 r. służby ratownicze zostały zadysponowane do zdarzenia komunikacyjnego w ciągu Drogi Wojewódzkiej 768 w miejscowości Rudy- Rysie (Gmina Szczurowa). Doszło tam do potrącenia rowerzysty. Strażacy którzy pojawili się na miejscu zdarzenia podjęli czynności ratunkowe. Niestety pomimo wysiłku służb nie udało się uratować młodego, zaledwie 17-letniego rowerzysty.

Dokładnie miesiąc temu 29 czerwca 2023 r. w miejscowości Rudy Rysie również doszło do potrącenia rowerzysty. Poszkodowany mężczyzna trafił wtedy do szpitala. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 768 prowadzący przez Rudy Rysie stanowi jeden z najbardziej niebezpiecznych w całym Powiecie Brzeskim. Na przestrzeni lat doszło tam do wielu wypadków, także ze skutkiem śmiertelnym.

Na miejsce skierowano strażaków z PSP Brzesko oraz druhów z OSP Szczurowa. Działania prowadził także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Policjanci pod nadzorem Prokuratura wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku. Funkcjonariusze prowadzili oględziny, ustalali świadków zdarzenia oraz zabezpieczali ślady, które pozwolą na ustalenie przyczyny zdarzenia.

W związku z prowadzeniem akcji ratowniczej oraz czynnościami dochodzeniowymi występowały znaczne utrudnienia w ruchu.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Foto: PSP Brzesko

IB

Galeria zdjęć 

Podobne artykuły

Back to top button