ADV
Kultura

Gmina Dębno. Warsztaty florystyczne za nami

We wtorek 12 grudnia 2023 r. w budynku Urzędu Gminy Dębno odbyły się warsztaty florystyczne z tworzenia świątecznych stroików, które będą dekoracją niejednego domu. Zajęcia były prowadzone pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora, służącego pomocą i radą dla każdego z uczestników kursu.

Galeria zdjęć <==

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie gratulował uczestnikom, którzy licznie przybyli na zajęcia florystyczne. Wyraził swoje uznanie dla zaangażowania i kreatywności, jednocześnie życząc owocnej nauki i pięknych efektów ich pracy.

Podczas warsztatów można było zgłębić wiedzę na temat pielęgnacji roślin w domu i ogrodzie, zasad układania, przechowywania i utrwalania kompozycji oraz poznać techniki tworzenia stroików Bożonarodzeniowych. Prowadząca opowiadała o dodatkach wykorzystywanych w kompozycjach i narzędziach przydatnych do tworzenia dekoracji z kwiatów.

Aby stworzyć ciekawe kompozycje, wystarczyły chęci, pomysł oraz niezbędne materiały. Każdy z uczestników zrobił swoja własną indywidualną kompozycję, którą mógł zabrać ze sobą do domu.

Na zakończenie zajęć Włodarz Gminy Dębno wraz z Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali stroiki które będą niepowtarzalnym symbolem nadchodzących Świąt.

Kolejne zajęcia odbędą się już w najbliższy czwartek w godzinach od 10:00 do 15:00.

Zajęcia są realizowane w ramach środków pozyskanych z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button