ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Gmina przejmuje Branżową Szkołę I Stopnia w Szczurowej

Rada Gminy Szczurowa przyjęła uchwałę wyrażającą wolę przejęcia od Powiatu Brzeskiego Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczurowej. Przypomnijmy, że szkoła branżowa wchodzi w skład Zespołu Szkół W Szczurowej, który decyzją Rady Powiatu, przestanie funkcjonować od 1 września. Szkołę branżową będzie prowadzić Gmina Szczurowa.

Podczas marcowej sesji Rady Powiatu radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania naszej gminie zadania polegającego na prowadzeniu Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczurowej. Jak zaznacza Wójt Zbigniew Moskal, zrobimy wszystko, aby szkołę rozwijać i umacniać. Docelowo szkoła branżowa wraz z sąsiadującą szkołą podstawową stworzy Zespół Szkół. Uczniowie klas 8, którzy są zainteresowani nauką w szkole branżowej, mogą składać wnioski w prowadzonej rekrutacji.

Przypomnijmy, że Branżowa Szkoła I Stopnia oferuje 3-letni cykl kształcenia. Jest przewidziana dla młodzieży, na podbudowie programowej szkoły podstawowej. Ma charakter wielozawodowy. Zajęcia teoretyczne zawodowe realizowane są w systemie kursowym, zajęcia praktyczne u pracodawcy.

ug

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. głupota trzymać szkole tylko po to by oferować najniższy z mozliwych poziomow nauczaNia. Tam nawet czytać nie nauczą

Back to top button