ADV
Wiadomości
Trending

Gniazdo widmo istnieje / uzupełnienie do artykułu

W nawiązaniu do naszego materiału – Bociany niemile widziane w Jasieniu <==, na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy wiadomość, która wyjaśnia sprawę zmiany lokalizacji bocianiego gniazda.

– „GNIAZDO WIDMO ISTNIEJE”. Nikt w Informatorze Brzeskim o nim nie wspomniał, że zostało przeniesione i zabezpieczone przez Tauron poprzez umieszczenie platformy po 2 stronie ulicy też na ulicy Wiedeńskiej.

Po wcześniejszym kontakcie z Ochroną Środowiska, gniazdo umiejscowione bezpośrednio na „korkach” stanowiło zagrożenie spalenia instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym domu, stąd decyzja o przeniesieniu na sąsiedni słup i zabezpieczenie przed ponownym ścieleniem się tych ptaków. Kolce widniejące na słupie są zaleceniem Ochrony Środowiska, która pozwoliła na ich zamontowanie pod warunkiem jeżeli Tauron wykona na pobliskim słupie platformę na której mogą spokojnie powrócić na wiosnę bociany.

I tak się stało jak widać na załączonym zdjęciu.

Ponieważ całkowita likwidacja gniazda jest niemożliwa ze względu na ochronę gatunku bociany nie zostały bez domu.

Na każdym kroku postępowania czuwał wynajęty prawnik aby wszystko było wykonane zgodnie z przepisami – czytamy w przesłanej wiadomości.

Miejmy nadzieję, że bociany skorzystają z możliwości gniazdowania na nowej platformie.

foto: nadesłane

IB

Podobne artykuły

Back to top button