ADV
Wiadomości

Gnojnik / Pożar kotłowni / 24 października 2021 r.

W niedzielę 24 października około godziny 16.30 w miejscowości Gnojnik (Gmina Gnojnik) służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru kotłowni. Dzięki sprawnemu działaniu strażaków pożar udało się szybko ugasić.

Ze względu na rodzaj zagrożenia – na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły ratownicze – w tym strażaków z PSP Brzesko oraz druhów z OSP Gosprzydowa, OSP Gnojnik oraz OSP Uszew. Na miejsce skierowano również patrol policji.

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym strażacy apelują o szczególną ostrożność. W poprzednim sezonie grzewczym na terenie Powiatu Brzeskiego dochodziło do wielu fatalnych w skutkach pożarów domów, które kończyły się gigantycznymi stratami.

Pożar to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia i wymyka spod kontroli powodując nieodwracalne straty. Powoduje też ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Apelujemy, aby w sezonie grzewczym szczególnie dbać o systematyczne kontrole przewodów kominowych.

Od redakcji

Pożary kotłowni i domów to prawdziwa plaga. Jednym z najbardziej typowych objawów pożaru jest dym. By móc szybko zareagować i zlokalizować dym warto wyposażyć się w czujnik dymu. Należy jednak odróżnić detektor dymu od czujnika czadu. Eksperci zalecają zakup czujki dymu (60-150 zł), a gdzie to zasadne również czujki tlenku węgla (czadu – koszt 80-150 zł), jak również zakup gaśnicy (100 zł). Ten niewielki wydatek może ocalić życie, zdrowie i dobytek w momencie powstania pożaru.

foto: OSP Gosprzydowa

IB

Podobne artykuły

Back to top button