TOPTOP
WiadomościWideo
Trending

Gradobicie w Powiecie Brzeskim / 13 maja 2021 r. / zdjęcia

W czwartek 13 maja 2021 r. nad środkową częścią Powiatu Brzeskiego przeszła intensywna burza, która oprócz licznych wyładowań elektrycznych i opadów deszczu przyniosła również opady gradu. Czytelnicy informują że grad pojawił się nad Jadownikami, Sterkowcem, Wokowicami (Gmina Brzesko), Łękami (Gmina Borzęcin) Maszkienicami i Wolą Dębińską (Gmina Dębno). Aplikacja Blitzortung Lightning Monitor zanotowała kilkadziesiąt wyładowań.

Po całym dniu stosunkowo dobrej pogody – niemałym zaskoczeniem było intensywne gradobicie jakie dotknęło wspomniane wcześniej miejscowości. Gradobicie trwało około kilkanaście minut. Wg relacji naszych czytelników i zdjęć jakie nadesłali – grad miał około 0,5-2 cm.

Mamy informacje od naszych czytelników że jedna z posesji w Sterkowcu została zalana, a woda dostała się do budynku. Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Szczepanów. Na chwilę obecną nie mamy informacji o jakichkolwiek zniszczeniach spowodowanych gradobiciem.

Nasi czytelnicy zamieścili kilkanaście zdjęć dokumentujących wieczorne gradobicie. Jeżeli dysponują Państwo zdjęciami z gradobicia proszę je dodawać przez facebooka do poniższego wpisu lub przesłać na redakcja@informatorbrzeski.pl.

Informacje i galerie będą na bieżąco aktualizowane

Mapa wyładowań – 13 maja 2021 r. – około godz. 18.00

foto Małgorzata Sacha

IB

VIDEO

Galeria zdjęć – zdjęcia nadesłane przez czytelników

Jadowniki

Sterkowiec

Wola Dębińska 

 

Gradobicie i ulewa nad Sterkowcem i Jadownikami

Zdjecia nadesłane przez czytelników
www.informatorbrzeski.pl

Opublikowany przez Informator Brzeski Czwartek, 13 maja 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast