TOPTOP
Sport

Do Lubina po ważne punkty

Grupa Azoty SPR Tarnów już w najbliższą niedzielę zmierzy się z drużyną MKS Zagłębia Lubin i powalczy o umocnienie swojej pozycji a tabeli.

Szykuje się kolejne spotkanie bezpośrednich sąsiadów z superligowej tabeli – różnica między drużynami wynosi 4 punkty. Osłabiona Grupa Azoty SPR Tarnów zagra ze słabo dysponowanym w ostatnim czasie Zagłębiem. Obu drużynom potrzebne są punkty i są silnie zmotywowane, aby w niedzielę udowodnić swoją wyższość nad rywalem.

W obecnym sezonie drużyny zmierzyły się ze sobą dwukrotnie – tarnowianie zwyciężyli w marcu w półfinale PGNiG Pucharu Polski [30:21], ale w listopadzie w ligowym spotkaniu odnieśli porażkę [24:26]. Oba mecze rozegrane zostały w Tarnowie, teraz podopieczni Patrika Liljestranda będą mieli okazję sprawdzić się na terenie przeciwnika.

Lubinianie z pewnością odczuwają sporą presję związaną z nadchodzącym meczem – po dobrej pierwszej części sezonu dopadła ich gorsza dyspozycja i w ostatnich 7 ligowych spotkaniach nie udało im się zdobyć punktów. Teraz bardzo potrzebują zwycięstwa i możemy być pewni, że w niedzielę dadzą z siebie nie 100, a 110 procent. Tarnowian czeka trudne zadanie, tym bardziej, że zawodnicy Zagłębia już nie raz udowodnili, że potrafią zwyciężać z topowymi superligowymi drużynami.

Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów zwycięstwem w 23. Serii PGNiG Superligi może zdecydowanie umocnić się na swojej pozycji w tabeli i zapewnić sobie większy spokój na burzliwą końcówkę sezonu. To ostatnie szanse na zdobycie punktów i poprawę swojej sytuacji, więc nie ma już miejsca na błędy. Zmotywowani zawodnicy z pewnością dadzą z siebie wszystko, zapowiada się więc emocjonujące widowisko!

Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 14:00. Transmisję będzie można śledzić na platformie Emocje.TV. Serdecznie zapraszamy!

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast