ADV
Sport

Transferowy hit! Dwukrotny medalista Mistrzostw Polski wzmocni Grupę Azoty SPR Tarnów

Tarnowski klub uzupełnia skład na kolejny sezon. Nowym zawodnikiem drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów zostanie Białorusin Aleksandr Bushkou, który przez 12 lat reprezentował barwy Górnika Zabrze.

Drużyna z Tarnowa po 2 sezonach rozegranych w PGNiG Superlidze powoli nabiera doświadczenia w grze na najwyższym poziomie w kraju. Zespół tworzą jednak utalentowani, lecz jeszcze młodzi zawodnicy, a tylko nieliczni mają za sobą kilka lat gry na superligowych parkietach. W klubie bardzo potrzebny jest ktoś, kto zdobył już takie doświadczenie i teraz będzie w stanie przekazać jego część również całej drużynie.

Nowy „nabytek” tarnowian, Aleksandr Bushkou, wydaje się idealny do tej roli. Do Górnika Zabrze przeniósł się w 2009 roku. Od tamtej pory w samej Superlidze rozegrał 283 spotkania i rzucił 736 bramek. Mecze rozgrywał także m.in. w europejskich pucharach.

W Górniku Zabrze spędziłem 12 lat. Po wielu sezonach spędzonych na Śląsku przyszedł czas na zmianę, którą traktuję jako nowe wyzwanie. Wciąż chcę rywalizować o najwyższe cele, a do nowej drużyny z pewnością wniosę doświadczenie zdobyte na superligowych parkietach. Cieszę się także, że będę miał okazję ponownie współpracować z trenerem Liljestrandem, który kilka lat temu był trenerem Górnika Zabrze i do dziś bardzo dobrze to wspominam. – mówi Aleksandr Bushkou.

Aleksandr gra na pozycji prawego skrzydłowego i jak na tę pozycję, ma imponujące warunki fizyczne (190 cm wzrostu i 86 kg wagi). Jest jednym z najbardziej wyróżniających się prawoskrzydłowych w Superlidze, a cechuje go przede wszystkim świetna kondycja fizyczna i szybkość.

– „Sasza” to zawodnik świetnie znany wszystkim fanom piłki ręcznej w naszym kraju. Cieszę się, że po kilkunastu latach spędzonych w Zabrzu postanowił podjąć wyzwanie i zdecydował się na podpisanie kontraktu z naszym klubem. Jestem pewien, że do drużyny wniesie coś więcej, niż tylko sportowe umiejętności. W zespole poza młodymi talentami, nieocenioną wartością jest także doświadczenie, i wierzę w to, że zarówno styl gry Aleksandra, jak i jego charyzma, pozwolą nam na sięganie po coraz wyższe cele. – komentuje podpisanie kontraktu z Aleksandrem prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Białorusin podpisał z Grupą Azoty SPR Tarnów dwuletni kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023. Aleksandrowi życzymy samych sukcesów z nową drużyną!

Grupa Azoty SPR Tarnów

REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button