ADV
Sport

Grupa Azoty SPR Tarnów kompletuje skład na kolejny sezon!

Reprezentant Bośni i Hercegowiny Ajdin Zahirović przedłużył kontrakt z Grupą Azoty SPR Tarnów. Środkowy rozgrywający będzie zawodnikiem tarnowskiego klubu do końca sezonu 2021/2022.

Zahirović przeniósł się do Tarnowa w styczniu 2021 roku. Wcześniej przez kilka lat reprezentował barwy drużyny RK Vogošća Poljine Hills. Jego transfer spowodowany był kontuzjami obu środkowych rozgrywających w tarnowskiej drużynie i szybko okazało się, że decyzja o zakontraktowaniu zawodnika z Bałkanów była bardzo trafna.
Jako zawodnik Grupy Azoty SPR Tarnów zadebiutował 27 stycznia w meczu 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski z SMS ZPRP Kielce, w którym rzucił 3 bramki. Później rozegrał jeszcze 2 pucharowe spotkania z Torus Wybrzeżem Gdańsk oraz z Zagłębiem Lubin i wraz z drużyną mógł cieszyć się z awansu finału rozgrywek. W PGNiG Superlidze rozegrał 4 spotkania, rzucił 9 bramek i występy w nich może zaliczyć do naprawdę udanych.

Cieszę się, że przedłużyłem kontrakt i będę z drużyną 2 lata dłużej, szczególnie że zostałem tutaj ciepło przywitany przez drużynę oraz trenerów. Jestem szczęśliwy, tym bardziej, że mogłem przyczynić się do historycznego osiągnięcia tarnowskiego klubu i awansować do finału Pucharu Polski. Jednocześnie przykro mi, że nie dołączę do kolegów z zespołu podczas finału. Wierzę w to, że ten klub najlepsze ma jeszcze przed sobą i bardzo chciałbym przyczyniać się do jego rozwoju. Chciałbym również podziękować wszystkim w klubie za pomoc w leczeniu mojej kontuzji i za danie mi możliwości bycia częścią tego wspaniałego zespołu. – mówi Ajdin Zahirović

26-latek kilka tygodni podczas jednego z treningów zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Uraz wykluczył go z gry na kilka miesięcy. Zawodnik niedawno przeszedł operację i jest na etapie rehabilitacji. Do gry wróci dopiero w kolejnym sezonie.

Transfer Ajdina był bardzo udanym ruchem. To niezwykle charyzmatyczny i utalentowany zawodnik. Swoim dynamicznym stylem gry do drużyny wniósł świeżość i nową energię. Od początku swojej przygody w naszym klubie pokazywał ogromną wolę walki. Zdążył zdobyć nasze zaufanie i mimo tego, że teraz przez kilka miesięcy musi pauzować, postanowiliśmy przedłużyć kontrakt. Jestem przekonany, że po kontuzji wróci jeszcze silniejszy i w kolejnym sezonie razem z klubem będzie walczył o założone cele. – podsumowuje udane negocjacje prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Zahirović podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2021/2022 z możliwością jego przedłużenia o kolejny rok.
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i kolejnych sukcesów w barwach Grupy Azoty SPR Tarnów!

IB

REKLAMAblank

blank

Podobne artykuły

Back to top button