ADV
1
Wiadomości
Trending

Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku / 1 czerwca 2021 r.

1 czerwca 2021 oficjalnie rozpoczyna funkcjonować Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku. Jest to jedyny w Powiecie Brzeskim Punkt Szczepień Powszechnych, stworzony we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Brzesku w ramach Narodowego Programu Szczepień. Pomieszczenia punktu znajdują się od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Pierwsi pacjenci zostaną zaszczepieni zamówionymi wcześniej szczepionkami, które we wtorek 1 czerwca zostaną dostarczone do punktu.

– Zachęcamy wszystkich do szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku. Wciąż dysponujemy wolnymi terminami szczepień na czerwiec – zachęca Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Wg minimalnych wymagań dla miasta do 50 tys. Mieszkańców, wydajność PSP ma wynosić min. 200 dawek dziennie. Punkt Szczepień Powszechnych przy SPZOZ w Brzesku przygotował wydajność na poziomie 600 dawek dziennie. Ilość wykonywanych dziennie szczepień uzależniona będzie od dostaw szczepionek oraz liczby chętnych, rejestrujących się na szczepienie.

Przypominamy, że na szczepienie rejestrować może się każda pełnoletnia osoba oraz niepełnoletni między 18 a 16 rokiem życia. Dodatkowo bez konieczności wcześniejszej rejestracji szczepione mogą być osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunem.

Szczepienia odbywać się będą 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 18:00, wg wcześniej ustalonych terminów szczepień.

Na szczepienie rejestrować można się za pomocą ogólnokrajowych środków – przez sms, infolinię oraz e-rejestrację, jak również bezpośrednio w punkcie, dzwoniąc pod podane na stronie szpitala numery telefonu. Dla wygody pacjentów, szpital uruchomił także dodatkowy numer wyłącznie do odwoływania wizyt oraz zmiany terminu szczepienia.

Aby usprawnić przebieg szczepienia prosimy osoby o zgłaszanie się do punktu z wypełnioną wcześniej ankietą! Ankietę można też wypełnić on-line poprzez Indywidualne Konto Pacjenta.

Wzory ankiet dostępne są na stronie szpitala https://spzoz-brzesko.pl/informacje-dla-pacjentow/koronawirus/szczepienia-przeciw-covid-19/
Jeśli nie jesteś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania lub masz wątpliwości koniecznie zgłoś je personelowi punktu szczepień.

Pomieszczenia punktu zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, NFZ, KPRM i GIS. Podzielone są na trzy strefy:
• miejsce oczekiwania /poczekalnia – do namiotu wpuszczane są zarejestrowane na szczepienie osoby wg godziny umówionej wizyty, przy zachowaniu wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa(tj. maseczki, dystans, dezynfekcja),
• punkt badania i szczepień – wydzielona przestrzeń pracy zespołów szczepiennych, badania oraz wykonywania szczepienia,
• namiot obserwacji po szczepieniu – namiot, gdzie przebywają osoby po szczepieniu (przez min. 15 minut).

Podstawowe zasady przy szczepieniu:

• W miejscu organizacji szczepień wyznaczona jest osoba koordynująca wykonywanie szczepień, zapraszająca poszczególne osoby do poczekalni/ miejsca oczekiwania i pilnująca liczby osób znajdujących się w niej.
• Osoba wchodząca do poczekalni/miejsca oczekiwania dezynfekuje dłonie.
• Osoby w poczekalni/ miejscu oczekiwania zachowują bezpieczną odległość min. 1,5 m.
• Osoba wchodząca do poczekalni/ miejsca oczekiwania oraz punktu badania, a następnie szczepienia ma osłonięte maseczką usta i nos.
• Osoba przed szczepieniem wypełnia w poczekalni/miejscu oczekiwania ankietę lub przynosi ją wypełnioną ze sobą.

SPZOZ Brzesko

REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button